Kartičky do hry Tik Ťak Bum – párové souhlásky

• Ď – Ť: 18 kusů

Rozměry kartiček: 4 cm x 9 cm

Různé barevné kombinace

Vhodné k výuce párových souhlásek

Dostupnost
skladem
Množství
1 ks
Běžná cena
999,00 Kč

Hra Bum - ke hře je potřeba tikající bomba ze hry Tik ťak. Bomba tiká v různých intervalech. Hra Bum je spravedlivá, tiká a vybuchuje v různých intervalech, jedná se o hru náhodnou. Hru lze hrát dvěma způsoby:

1) Každý žák dostane x (počet, který zvolí učitel) kartiček, zvolí se žák, který bude začínat a jakým směrem hra bude pokračovat. Žák se na kartičky nesmí podívat, aby si dopředu nemohl nachystat odpověď, kartičky otáčí a odůvodňuje, doplňuje, říká, jak na něho přijde řada. Pokud správně odpoví, kartičku si odkládá stranou. Pokud je tvrzení chybné nebo bouchne bomba, žák si musí kartičku nechat. Vyhrávají ti, co se nejdříve zbaví všech kartiček.

2) Kartičky zůstávají uprostřed (pokud sedí žáci v kruhu). Určí se žák, který bude začínat a jakým směrem hra bude pokračovat. Žák losuje kartičku a odůvodňuje, doplňuje, říká. Pokud je tvrzení špatné nebo mu to mluvení bouchne bomba, kartičku musí zpět vrátit. Vyhrávají ti, co mají nejvíce kartiček. :)

3) Lze využít i ve výuce - ve psaní, každý dostane jiné kartičky a musí je např. správně napsat do sešitu

Použití: nevhodné do vlhkého prostředí a k ohýbání

Složení: papír 80g/m2, laminovací fólie 100 mic