• 1 ikona

  Poštovné zdarma

  při nákupu nad 2000 Kč

 • 2 ikona

  Dárek k nákupu

  k vybraným produktům
  a do vyprodání zásob

 • 3 ikona

  Zboží skladem

  vše odesíláme do 24 hodin

 • 4 ikona

  Sleva z objednávky

  při nákupu nad 4000 Kč

Pracovní doba mi odchodem ze školy nekončí

Bezva škola je nejen internetový obchod s „bezvadnými“ produkty, ale také zároveň jedním z mých splněných snů. Jsem mladá a do práce zapálená učitelka. Pracovní doba mi nekončí odchodem ze školy, ale pokračuje tvorbou produktů, které se dají použít ve výuce (1.stupeň ZŠ).

Jak jsem se vlastně k této práci dostala? 

V prvé řadě jsem měla obrovské štěstí ve výběru prvního školního působiště, kde jsem se setkala s lidmi, kteří mi od samého začátku byli velkou oporou. Narazila jsem na bezva pracovní kolektiv. Toto je v dnešní době opravdu velikou vzácností a proto jsem za to nesmírně ráda.

Tenkrát jsem první rok po vysoké škole dostala hned 1. třídu. Každý z oboru bezesporu ví, jak je tento ročník pro učitele časově a celkově pracovně náročný. Vše pro mě bylo úplně nové a vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. A i když jsem se těch začátků nemálo obávala, na děti jsem se přesto velice těšila a doposud mě tato práce velmi naplňuje a baví.

Od samého začátku jsem přemýšlela o prostředí třídy. Vzpomínala jsem na svá školní léta a krásnou 1. třídu, na kterou nikdy nezapomenu. Prostředí ve třídě je totiž velmi zásadní. Je to to první, čeho si děti všimnou. Jela jsem si tedy ještě jednou v létě prohlédnout prázdnou třídu, přeměřit stěny a pustila se do vymýšlení výzdoby. A šlo to poměrně rychle. Za chvíli jsem měla materiálů na výzdobu a do výuky tolik, že jsem si mohla něco nechat do zásoby na výměnu v průběhu školního roku.

A další nápady přicházely i dále v souvislosti s výukou. A tak se tvorba pomůcek a výzdoby stávala pomalu náplní každého mého dne a v tomto jsem se doslova našla. Prostředí třídy mi vychválili rodiče, kolegové i vedení školy. Největším přínosem a radostí však byla pro žáky, kteří se do školy těšili, a ve třídě se jim líbilo. Dovolím si napsat, že ani po letech se na tom nic nezměnilo a na prostředí třídy nedám dopustit. Bez prvního dětského zářijového nadšení „wau, jú, tý jo, …“ mířeného na prostředí třídy nejde snad u mě ani začít učit. J Každý den se mi tedy mé úsilí vrací mnohonásobně zpět v podobě spokojenosti mých žáků.

Postupně jsem začala své výrobky vkládat do své skupiny na Facebooku a začali se mi ozývat první zákazníci s prosbou o vyrobení. S pomocí mé bezva rodiny a mých bezva přátel jsem časem vytvořila internetový obchod, který nešlo nazvat jinak než Bezva škola. 

 

Co je Bezva škola?

Bezva škola nabízí širokou škálu ručních výrobků na výzdobu tříd, pomůcek do výuky a materiálů pro učitele. Jedná se o kvalitní ruční práci. Rozhodně nejde o kvantitativní přeprodej levně nakoupených produktů prodávaných za vyšší cenu. Za každým produktem jsou hodiny práce. Rovněž produkty nejsou kopií jiné firmy. Jedná se o mé vlastní nápady.

Prostředí tříd je nezbytným základem každé školy. Mělo by být podnětně, přehledné, srozumitelné, názorné, zajímavé a barevné (všeho však s mírou). To vše se snažím plnit na svých produktech. Většina jich je ověřená přímo v praxi a mohu se za ně tedy zaručit.

V dnešní technicky pokročilé době, ve které je všeho dostatek, je čím dále těžší děti celkově zaujmout školou jako takovou. Proto by mělo být povinností vedení každé školy ale i učitelů se tomuto problému postavit čelem a výukové prostředí nebrat na lehkou váhu. Šetření finančních prostředků v tomto směru nemá smysl. Já osobně jsem vložených financí do své třídy nikdy nelitovala (a že jich nebylo málo). Tím, že jsou produkty laminované, stoupá jejich trvanlivost a s šetrným zacházením se dají použít i v dalších letech.

Není nad ten pocit, když se Vám děti do školy těší a ve třídě se cítí spokojeně. V takové třídě se přeci musí i bezvadně pracovat učiteli. Prostředí tříd tedy pozitivně ovlivňuje a prolíná jak rovinu žáků, ale i práci učitele. Zaměstnání v dnešní době zaujímá podstatnou část našeho dne a celkově i života. Tak proč se do zaměstnání netěšit, a nemít ho jako zálibu?

Bezva škola nabízí své produkty od začátku roku 2015 a každým rokem přibývá nejen nových produktů, ale i spokojených zákazníků po celé ČR. Toho si neskutečně cením.

Bude mi velkým potěšením, když mé produkty využijete i ve Vaší škole nebo zde najdete alespoň inspiraci.

Rovněž se nebráním jakékoliv spolupráci ve výrobě produktů na míru.

 

Za Bezva školu  

Mgr. Veronika Lešáková